Wiele osób, które mają psy bardzo często, gdy się zdenerwują, na swojego czworonoga krzyczą, na swojego psa, ale też i nie wtedy mówimy do psa. Często jest też tak, że wiele osób mówi do swojego psa w ciągu dnia na spacerze czy też podczas jedzenia. Jednak wiele osób zaczyna zadawać sobie takowe to pytanie, czy pies rozumie, co do niego mówisz? Często psy się zaczynają, zachowywać tak jakby wiedziały, co Ty jako właściciel do nich mówisz, czy tak jest?

Czy Twój pies Ciebie rozumie?

Węgierscy naukowcy, przez wiele miesięcy zaczęli szkolić grupę psów złożonych z jedenastu czworonogów, tak aby one spokojnie leżały, podczas dodatkowych badań tomografem komputerowym. Opierali się główną miarą na specjalnie dopasowanej już podpórce, dzięki której takowi to badacze byli w stanie zacząć monitorować ich aktywność mózgową, podczas przeprowadzaniu eksperymentów. Po ich umieszczeniu takowego to czworonoga w tomografie uczeni zaczęli wypowiadać frazy, które najczęściej są stosowane do psów. Takie jak:

– Dobry pies.

– Bardzo dobrze.

– Siad.

– Imię psa.

Stosowali dwie metody, neutralny głos, jak i ten chwalący głos. W takowe dwa sposoby mowy mówili dokładnie do samo zdanie. Jednak też wiele ów naukowców nie tylko takowe słowa wykorzystywali do badania, wiele słów, było też bez sensu takie jak:

– Jakby.

– Co.

– Mówić.

I wiele więcej takowych słów też padało od naukowców. Pod koniec takowego to eksperymentu i po badaniach reakcji wyszło na jaw, że psy zrozumiały na oko 200 dźwięków, które zostały wypowiedziane. Naukowcy, więc doszli do jednoznacznego wniosku, psy bardzo dużo rozumieją z ludzkiej mowy.

Język w psim mózgu.

Wyklucza się już takowe to twierdzenie, że pies jedynie zaczyna reagować na ton, w którym do niego mówimy. On po prostu rozumie słowa. Wiele osób pojedynczych, które może wziąć do siebie. Wiele przeprowadzonych później badań wynikło, że psy też rozumieją dobrze skonstruowane, ale krótkie zdania ludzi.