Sezon grillowy w pełni, dlatego pewnie każdy z nas myśli co by tu uszykować, aby nasze małe przyjęcie w gronie znajomych wypadło dobrze. Na pewno jednym z pomysłów jest sałatka, która doskonale uzupełni potrawy, które będziemy szykować w dalszej części naszego grilowania.

Sałatki, mięsa, alkohol – grillowe menu

Tylko jaka sałatka aby smakowała wszystkim a przy tym nie obciążała znacznie nasze żołądka, dobrym pomysłem jest na przykład sałatka z gotowych sałat mix do tego można dodać pomidorki sos winegret, jak ktoś lubi ser feta, i sałatka gotowa.

Następną sprawą jest oczywiście mięsko na grilla, jak wszyscy dobrze wiemy znakomicie sprawdza się karkówka, która musi być uprzednio zamarynowana ażeby nabrała konkretnych smaków przed położeniem ją na grillu. Marynaty są przeróżne, jedną z nich jest po prostu olej, mięso oczywiście, do tego czosnek, cebulka, i ulubione przyprawy, zostawiamy ją na parę godzin w lodówce i gotowa przepyszna karkówka która na pewno każdemu zasmakuje.

No przyjęcie prawie gotowe, ale co z napojami? Bez wątpienia to też bardzo ważne, tworzą one całość, można podać oczywiście alkohole niskoprocentowe, oczywiście schłodzone, ale jeśli towarzystwo nie pije warto rozejrzeć się za świeżymi owocami takimi jak pomarańcz, czy jabłko, truskawki które są w sezonie i zrobić przepyszne soki czy koktajl. Samo mięso, surówka i napój to troszkę mało, ażeby impreza się udała, dlatego fajnym pomysłem jest upiec ziemniaki jak za dawnych lat w skorupce zawinięte w folię aluminiową i włożone pod żar z grilla będą smakować nie gorzej od tych, które na pewno pamiętamy z czasów dzieciństwa, gdy siadaliśmy przy ognisku i czekaliśmy aż się upieczą.