A więc jak szybko i łatwo nauczyć szczura obrotu? Dużo osób, które jednak i posiadają, w domu szczury chcą, nauczyć je tych praktycznych sztuczek, ale i tych sztuczek, które mają na celu pokazać widowni, aby się nimi zachwycili. Jedną z tych właśnie sztuczek jest obrót. Dziś krok po kroku omówimy jak szybko, ale co najważniejsze łatwo nauczyć takiego szczura tej sztuczki.

Co musimy przygotować?

Co trzeba tutaj przygotować, aby zacząć szczura uczyć tej właśnie sztuczki? Dokładnie chodzi nam tutaj o obrót. Wystarczy przygotować pożywienie, które on lubi. Smaczka, którego dostaje raz na jakiś czas albo z jego karmy wyszukać tego, co najbardziej lubi zjadać.

Jak zacząć naukę szczura obrotu?

Gdy już przygotowaliśmy, takie pożywienie musimy, wziąć je w dwa palce i przybliżyć się do szczura. (Najlepiej uczyć szczurka w miejscu, gdzie czuje się bezpiecznie. Klatka łóżko podłoga).

Podczas tego, gdy już trzymamy właśnie ten kawałek jego pożywienia i szczurek biegnie, aby, je od nas wziąć to chwile przed tym, jak już się zbliży, do naszej ręki trzeba, wziąć ów jedzonko do góry i wykonać wolny obrót wokół szczurka. Szczurek, podążając, za pożywienie obróci, się a wtedy my musimy dać mu ten o to kawałek jedzonka za dobrze wykonaną sztuczkę. Ten etap trzeba powtarzać systematycznie tak, aby i widział naszą rękę podążającą wokół niego z pożywieniem. Jednak gdy już opanuje, do perfekcji tę sztuczkę warto, zacząć uczyć go na dany gest kręceniem palca wokół. Jak to zrobić? Przygotuj, sobie jedzonko w jednej ręce pokaż, mu je, gdy się zainteresuje jedzeniem i podejdzie, pokaż, kółko wskazującym palcem tak, aby je widział, ale żeby nie podążał za Twoją całą ręką. Gdy szczurek zrozumie, o co Ci chodzi, zrobi kółko wokół siebie, czyli tak zwany obrót a Ty mu dasz jedzonko. Podczas tego ćwiczenia na gest przygotuj się, że na początku szczurek nie będzie, wiedział, co Ty od niego chcesz, i będziesz musiał mu pokazywać co jakiś czas pełnym obrotem ręki jak na samym początku jego wspaniały obrót.

Pamiętaj jednak, że taki szczurek, gdy już się nauczyć tej sztuczki trzeba z nim co jakiś czas ćwiczyć tę sztuczkę, aby jej nie zapomniał.