Wielu właścicielów psów zastanawia się jakie napoje, poza wodą, podawać czworonogom, by wzbogacić ich dietę.

Jednym z wyborów jest mleko, które jest źródłem wapnia i naturalną kontynuacją po piciu mleka matki po okresie szczenięcym.

Jakie mleko dla psa wybrać?

Mleko jest jedną z opcji przy poszerzaniu diety psa, jednak należy zwrócić uwagę na to, jakie mlego powinno się wybrać. Część czworonogów ma problemy z trawieniem krowiego mleka, dlatego lepiej zdecydować się na produkt pochodzenia koziego ze względu na jego lekkostrawność. Aby zmniejszyć ryzyko kłopotów żołądkowo-jelitowych najlepiej wybrać mleko bez laktozy.

Sprawdź, jakie inne napoje podawać psu

Chociaż woda jest podstawowym napojem dla naszych zwierzaków, to od czasu do czasu należy sięgnąć po coś innego. Podpowiadamy czym, poza wodą i mlekiem, możesz wypełnić miskę swojego psa!

Kefir, jogurt i maślanka – czyli kolejne mleczne produkty z zawartością wapnia. Trzeba jednak pamiętać, że tego typu napoje nie powinny być podawane częściej niż raz w tygodniu, w małych dawkach, a przy wyborze ważne jest zwrócenie uwagi na to, by w skład był naturalny i bez cukru.

Soki – samodzielnie wyciskane soki to dobry pomysł na uzupełnienie diety o witaminy. Jednak absolutnie nie mogą to być soki z kartonu lub nektary. Możesz wycisnąć sok na przykład z pomarańczy i podać swojemu pupilowi lub stworzyć witaminową bombę w postaci koktajlu z różnych składników – marchewek, dyni, czy cytrusów.

Czego nie podawać pupilowi?

Kawa, herbata, alkohol i słodzone napoje to produkty, których zdecydowanie powinno się unikać. Kofeina, cukier i alkohol to dla psów niebezpieczne substancje.

Pamiętaj, że podstawowym i najważniejszym napojem dla każdego psa jest woda. Najważniejsze jest, by zapewnić mu do niej stały dostęp. Jednak czasami warto wprowadzić do miski jakiś dodatkowy smakołyk.

źródło: https://pieseczek.pl/ – porady dla wlaścicielów psów