Sprzęty elektroniczne coraz bardziej przyciągają naszą uwagę odciągając od aktywnego spędzania czasu. Nasze ciało nam za to nie podziękuje, a na skutki takiego trybu życia nie trzeba będzie długo czekać.

Osłabione mięśnie, zmęczone oczy i poczucie, że życie ucieka przez palce – to tylko kilka tych mniej negatywnych wad. Praca zdalna też nie ułatwia nam zadania. Jest wygodna, nie tracimy czasu na dojazdy, ale ruszamy się jeszcze mniej. Tym bardziej trzeba wykorzystać czas wolny!

Wstań i ruszaj przed siebie

Wykorzystuj wolne chwile, żeby spędzać czas aktywnie, a zobaczysz, jak zmieni się Twoje podejście do świata. Lżejsza głowa, lepsze dotlenienie, masa wspomnień, rozruszane ciało? Tak!

Daj się ponieść własnym nogom.

Do spacerów nie jest potrzebny żaden sprzęt, wystarczą chęci i wygodne buty. Każdego dnia możesz obrać inny kierunek tym samym poznając własną okolicę, miejscowość, ciekawe zakątki, których być może nigdy wcześniej nie widziałeś.

Jeśli marsze są dla Ciebie za wolne, sprawdź się w bieganiu – początkowo w wygodnych dresach i butach sportowych, które pewnie masz w domu. Jeśli uznasz, że to jest to, że to będzie Twoją pasją, być może zechcesz zainwestować w bardziej profesjonalne akcesoria. Z pewnością bez trudu znajdziesz grupy biegowe z okolicy, poznasz świetnych ludzi i wciągnie Cię zdrowa rywalizacja.

Odkurz dwa kółka

Jazda na rowerze jest bardzo dobrym sposobem na aktywne spędzanie czasu poza domem jest relaksująca i przyjemna, zwłaszcza w słoneczne, ciepłe dni, ale kiedy już się „wkręcisz”, to nawet jesienna mżawka nie będzie przeszkodą, żeby ruszyć w trasę. Rower bez problemu poniesie Cię miejskimi uliczkami czy leśnymi ścieżkami i pomoże odkrywać najciekawsze miejsca.

Odkrywaj pasje i poznawaj siebie

Zajrzyj na kurs tańca, wybierz się na partię squasha, odkryj jogę, roztańcz się na zumbie. Poznawaj nowe możliwości i ludzi, a każdy dzień będzie różnił się od innych. Kto wie, może któraś dziedzina wkręci Cię na dobre?

Nie jest ważne, w jaki sposób będziesz się ruszać, ale to, żebyś w ogóle był aktywny. Czasami trzeba trochę poeksperymentować i poszukać najlepszego sposobu dla siebie, który nie znudzi się po krótkim czasie, ale rozwinie się w prawdziwą pasję. Warto!