Podczas okresu wiosenno-letniego mamy praktycznie nieograniczony dostęp do słońca. Każdego dnia poruszamy się po dworze, no i mamy promienie słoneczne na wyciągnięcie ręki – o ile dopisuje nam pogoda. Jednak w okresie jesienno-zimowym tego słońca mamy zdecydowanie mniej. A wtedy warto zadbać o suplementację najważniejszych witamin z zewnątrz, a niewątpliwie takimi witaminami są właśnie D3+K2. Dlaczego warto przyjmować te witaminy jako suplement diety?

Ograniczona ilość witaminy D3+K2

Niestety Polska nie znajduje się w takiej lokalizacji, aby przez cały rok cieszyć się słońcem oraz wysokimi temperaturami. O ile w Hiszpanii lub Chorwacji tamtejsi obywatele nie mogą narzekać na brak słońca, o tyle w Polsce niestety jego brak jest mocno odczuwalny. Czy można z tego wysnuć wnioski, że to właśnie dla tego np. Hiszpanie są bardziej radośniejsi i wyluzowani niż Polacy? Niewątpliwie ładna pogoda i mnóstwo słońca podczas całego roku powoduje, że tamtejsi obywatel emanują lepszym humorem i samopoczuciem, niezależnie od sytuacji życiowych. Polacy oczywiście mogą te braki w słońcu w małym stopniu sobie zrekompensować, a sposobem jest właśnie suplementacja D3+K2.

Dlaczego warto suplementować witaminy D3+K2?

Polska jest jednym z krajów, gdzie obywatele mają największe niedobory witamin D3+K2. A te witaminy mają bardzo duży wpływ na funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Ich niedobory objawiają się przede wszystkim gorszym samopoczuciem, mniejszą energią w ciągu dnia, czy też spadkiem odporności. Oprócz tego niedobory witaminy D3+K2 negatywnie wpływają również na kościec i są jednym z powodów osteoporozy. Dlatego wydaje się, że każda osoba mieszkająca cały rok w Polsce powinna po prostu na okres jesienno-zimowy wprowadzić stałą suplementację witaminami D3+K2.