Wiele jest takich napojów, które najlepiej działają właśnie wtedy, gdy są przyjmowane na czczo, czyli po prostu na pusty żołądek. Większość osób zna prozdrowotną metodę polegającą na spożywaniu wody z dodatkiem soku z cytryny, ale niewiele osób wie, że jeszcze lepiej od tego napoju potrafi zadziałać woda kokosowa. Ma ona liczne pozytywne właściwości i zróżnicowane zastosowania. Już lata temu była używana do poprawy jakości krwi i wykorzystywana do szybkiego doładowywania organizmu energią.

O piciu wody kokosowej

Woda z kokosa ma właściwości detoksykujące, bo potrafi oczyścić organizm z toksyn, a także zmniejszyć ilość występujących w nim bakterii (oczywiście tylko tych, które nie powinny się w nim znaleźć). Z tego powodu jest polecana osobom, które borykają się z trądzikiem i innymi problemami natury skórnej – dowiedz się więcej o trądziku i nie tylko tutaj: https://www.dlaniej.pl/czy-tradzik-na-twarzy-jest-niebezpieczny-dla-naszego-ogolnego-zdrowia/. Ponadto woda kokosowa na czczo sprzyja redukcji masy ciała, albowiem ma w sobie niewiele kalorii, a przy tym w ogóle nie zawiera cukru czy tłuszczu. Wykazuje się natomiast delikatnie zwiększoną ilością błonnika pokarmowego, który doskonale zmniejsza uczucie głodu, świetnie reguluje poziom apetytu i ogólnie rzecz biorąc pomaga odczuwać większy poziom sytości. Błonnik przyspiesza przemianę materii. Spaja on resztki pokarmowe w jedną całość i ułatwia ich wydalanie, by nie pozostawały one zbyt długo w układzie pokarmowym.

Wody kokosowej nie potrzeba wcale szczególnie wiele, by zaczęła ona korzystnie działać na organizm. Już ilość wynosząca zaledwie 50 mililitrów, czyli tyle co większy kieliszek do wódki, potrafi wspomóc działanie większości narządów. Wodę można przyjmować codziennie. Powinno się to robić z samego rana i to na czczo, czyli jeszcze przed zjedzeniem jakiegokolwiek posiłku, chociażby najdrobniejszej przekąski. Warto po prostu wyrobić sobie taki nawyk, by od wody kokosowej rozpoczynać każdy swój dzień. Będzie ona lepszym wyborem od wody z sokiem z cytryny, której przypisuje się niesamowite właściwości, podczas gdy w rzeczywistości nie ma w niej niczego szczególnego (a w wodzie z kokosa – jak najbardziej tak).