Choć z pozoru to pytanie brzmi abstrakcyjnie, wcale nie jest to nic nadzwyczajnego. Ludzki organizm wciąż zaskakuje naukowców. Medycyna stale idzie do przodu, ale zarówno wybitni lekarze jak i specjaliści z wielu dziedzin, mają na co dzień do czynienia z „cudami”, których medycyna nie jest w stanie wyjaśnić. Dziś nieco więcej powiemy sobie właśnie na temat samouzdrawiania.

Rozwój medycyny a samouzdrawianie

Przy takim postępie, dostępności leków i wykształceniu jakie stale zdobywamy, nasz mózg jest w stanie uleczyć ciało sam. Nie jest to oczywiście łatwe, nie wiadomo jak dokładnie się dzieje, nie ma żadnego jasno określonego sposobu jak samodzielnie się uleczyć. Niektórzy wierzą w Boga, inni stosują techniki medytacji, hipnozy a jeszcze inni żyją ze śmiertelną chorobą nie zdając sobie z niej sprawy i mają się dobrze, do czasu, aż otrzymają wyniki badań, nagle wszystkie objawy dają o sobie znać.

Pytania, które mogą pojawiać się podczas poruszania tematu samouzdrawiania

Nic zaczniemy próbę samouzdrawiania to na pewno w naszej głowie pojawi się sporo pytań z tym związanych. Przykładowe pytania, które mogą nam się pojawić to m.in.:

  • Jak to się dzieje?
  • Czy świadomość choroby doprowadza organizm do procesów destrukcji?
  • Czy stres ma wpływ na pogorszenie stanu zdrowia i zaognienia choroby?
  • Jak samodzielnie się „uzdrowić”?

Oczywiście pytań może być znacznie więcej. Jednak te powyższe z reguły są najczęściej występującymi. Jeśli chcemy więc głębiej zainteresowań się tym tematem, to właśnie na powyższe pytania warto znaleźć odpowiedź. Być może w kolejnych artykułach na temat samouzdrawiania i zdrowia człowieka poruszymy powyższe pytania.