W coraz większej ilości polskich domów pojawia się jakieś zwierzę. Jednak nie każdy może pozwolić sobie na kota lub psa. Chociażby ze względów alergicznych, jak np. uczulenie na sierść. Dlatego też sporo osób rozmyśla nad tym, czy dobrym pomysłem jest wzięcie królika. Czy zatem jest to dobry pomysł czy jednak nie? Co warto wiedzieć o królikach?

Wzięcie królika pod swój dach

Zastanawiasz się czy królik to zwierzę właśnie dla ciebie? Chcesz żeby mały, puchaty uszak został twoim przyjacielem?

Musisz najpierw zapoznać się z kilkoma ważnymi informacjami. Króliki pomimo tego, że wyglądają na słodziutkie, mają różne charaktery. Większość z nich to indywidualiści i raczej od towarzystwa człowieka, wolą towarzystwo drugiego królika. Są to w końcu zwierzęta stadne.

O królikach w domu – jak się zachowują?

Przez wiele osób, które posiadają króliki, często są one nazywane, że lubią być Panem domu. Uszaki na pewno są mocno terytorialne i autorytarne, dlatego złym pomysłem są przemeblowania na ich przestrzeni. Dodatkowo uważają, że większość rzeczy w twoim domu to ich własność, włącznie z tobą! Ponad to, króliczki nie lubią być odrywane od ziemi, dlatego podnoszenie ich by się przytulić jest bardzo złym pomysłem. Uszaki też potrafią się zdenerwować, warczeć i ugryźć jeśli coś im się nie podoba. Trzeba mieć do nich dużo cierpliwości i nie można na nie krzyczeć, nawet gdy gryzą meble i kable. Na szczęście króliczki to też wspaniałe zwierzęta, które potrafią okazywać miłość. Potrafią również wyczuć nastrój właściciela i starają się go wówczas pocieszyć.