Eurowizja 2022 była bardzo emocjonująca. Od samego początku do końcowego sukcesu wymieniało się kilku wykonawców. Również szanse polskiego reprezentanta, a więc Krystiana Ochmana były oceniane bardzo wysoko. Ostatecznie Polska zajęłą 12. miejsce w całym turnieju. Głośno jednak zrobiło się po tym, gdy jurorzy z Ukrainy nie przyznali Polsce nawet punktu.

Niewytłumaczalne zachowanie ukraińskich jurorów

Po zakończeniu Eurowizji 2022 znacznie więcej w polskich mediach i nie tylko mówi się o tym, że Polska nie otrzymała żadnych punktów od jury z Ukrainy. Z kolei zwycięstwo z tego kraju nie jest tak głośno komentowane. Z tego względu głos w sprawie zabrała jedna z jurorek, która głosowała na ukraińskich kartach.

Post na Instagramie ukraińskiej jurorki w sprawie punktacji jury

Na popularnym Social Media, a dokładniej na Instagramie, jurorka opublikowała zdjęcia karty do głosowania, na której widać, że Polska otrzymała od niej 10 punktów. Stąd też ona również jest zaskoczona ilością punktów, którą otrzymała, a raczej nie otrzymała Polska.

Ukraińska jurorka w poście na Instagramie zamieściła również komentarz co do tego, że cała Ukraina jest wdzięczna za pomoc, którą kraj ten otrzymuje od Polski. Co więcej, jurorka postanowiła przeprosić Krystiana Ochmana za brak punktów w głosowaniu jury. Jurorka wystosowała również post o braku sprawiedliwości co do wydarzeń na Ukrainie oraz tego, że do teraz nie ma ona pojęcia jak zliczane są jurorskie głosowania na ostateczną ilość punktów przyznawanych poszczególnym reprezentantom krajów.