Polacy coraz chętniej uprawiają sport i regularnie praktykują aktywność fizyczną. Kierunek fitness, który został obrany przez wiele osób sprawia, że zaczęli się oni również interesować zdrową dietą i suplementacją. I właśnie w kontekście suplementacji pada zawsze sporo pytań od osób początkujących. A więc jakie suplementy warto stosować? Ku jakim dokładnie witaminom warto zwrócić się bliżej i pomyśleć o ich zakupie? Sprawdźmy to!

Witamina D3+K2

Niewątpliwie mieszkając przez cały rok w Polsce warto zacząć suplementować witaminę D3+K2. Jednak nie przez cały rok, bowiem wystarczy ją stosować jedynie w okresie jesienno-zimowym, a więc od września do kwietnia. Jest to czas, kiedy nad Polską panuje nieco chłodniejszy klimat, a każdego miesiąca słońce pojawia się znacznie rzadziej niż latem. I właśnie z powodu braku słońca ludzie mają braki w witaminie D3, która jest bardzo ważna dla ludzkiego organizmu. To właśnie jej niedobory sprawiają, że podczas jesieni i zimy tak wiele osób boryka się z depresją. Dlatego właśnie naprawdę warto suplementować witaminę D3+K2, której niedobory odczuwa naprawdę większość mieszkańców naszego kraju.

Magnez, cynk, witamina c i omega-3

Wiemy już, że największą wagę warto przywiązać do suplementacji witaminy D3+K2 w okresie jesienno-zimowym. Jednak osoby aktywnie fizycznie powinny oprócz tego stosować także suplementację takich witamin jak magnez, cynk, witamina c i omega-3. To również są ważne witaminy i składniki dla organizmu człowieka. A regularnie wykonując aktywność fizyczną na pewno można odczuć ich niedobory.