Każdy ma prawo do małej chandry. To nic złego. Zwłaszcza jeśli sprzyja temu pogoda albo chwilowy stres w pracy. Ale gdy trwa za długo zaczynają na tym cierpieć najbliżsi, organizm się osłabia, zaczynają się infekcje. Najwyższy czas przerwać to błędne koło złego humoru i odwrócić kartę na tę lepszą stronę. Poniżej znajduje się lista rzeczy które mogą w tym pomóc. Ale nie muszą. Każdy jest inny i potrzebuje czego innego. Wyłuskaj to co będzie dobre dla ciebie, dopasowane dla twojego stylu życia i upodobań. A jeśli nic ci się nie chce? Próbuj po kolei!

1. Poczytaj

Dobra lektura jeszcze nikogo nie zabiła. No poza bohaterami kryminałów. Może czas oderwać się od swoich problemów na chwilę i zająć umysł cudzymi, opisanymi na karcie powieści. Może ten osławiony ostatnio Remigiusz Mróz rzeczywiście napisał coś ciekawego? Albo Grochola opisała ciebie w swojej książce? Przekonaj się.

2. Spa

Takie małe, domowe, też jest przyjemne. Nalej gorącej wody do wanny, zrób maseczkę, nałóż plasterki ogórka na oczy. Świece też mogą pomóc, lub zapachowy kominek. Może uda ci się namówić partnera na zrobienie masażu. Jemu też na pewno zależy na twoim spokoju ducha.

3. Soki wyciskane i koktajle

Zamiast kupować soki w kartonie, zainwestuj w wyciskarkę albo blender kielichowy. Takie bomby witaminowe potrafią zdziałać cuda dla naszego organizmu. Owocowe, warzywne lub owocowo-warzywne. To co lubisz najbardziej w szklance. Samemu komponujesz składniki. Możesz eksperymentować lub trzymać się znanych przepisów. Świeże soki mają dużo mniej cukru od tych w kartonach a koktajle przyspieszają metabolizm.

4. Gimnastyka

Lubiłaś biegać? Biegaj. Lubiłaś się zmęczyć? Idź na siłownie? A może się rozciągnąć? Idź na jogę. Cokolwiek sprawiało ci przyjemność. Jeśli wrócisz do tego, znów odzyskasz radość z tych czynności. Najtrudniej jest zacząć. A może to dobry czas na próbowanie nowych rzeczy? Nie wierzysz? Spróbuj!

5. Wspólne posiłki

Prosta rzecz która cieszy. I tak każdy w domu je. Więc usiądźcie razem, wyłączcie telewizor i cieszcie się wspólnym posiłkiem. Pewnie po prostu zapomniałaś jaka to przyjemność. W tygodniu każdy kończy o innej godzinie? Nie szkodzi. Postaw na weekendy. A może kogoś na taki posiłek jeszcze zaprosić?

6. Spacer

Przewietrzenie głowy jest bardzo dobre. Może uda ci się kogoś namówić na wspólny spacer? A jeśli nie, samemu też jest przyjemnie. Zwłaszcza jeśli się ma pracę siedzącą. Rozprostowanie kości dobrze zadziała na kręgosłup.

7. Sprzątanie

Wariactwo. A jednak. Ważne aby robić coś innego niż zwykle. Jeśli wpatrujesz się pół dnia w monitor, albo masz pracę umysłową, takie mechaniczne wykonywanie czynności bez większego zastanawiania się może być bardzo odprężające. A przy okazji zawsze to trochę ruchu.

8. Rozmowa

Czasem potrzeba rady, czasem tylko się wyżalić. A czasem posłuchać co tam o innych aby zapomnieć o swoich problemach. Wszystko cokolwiek ci pomoże. Czy przez telefon, czy skype. Najlepiej na żywo. Ingerencja drugiej osoby może w życiu bardzo pomóc.

9. Zamień kawę na zieloną herbatę

Zielona herbata również pobudza, nie parzona zbyt długo posiada ogromne pokłady Teiny która działa jak kofeina. Tylko oprócz tego składnika ma jeszcze antyutleniacze oraz inne dobroczynne właściwości. Jedna kawa dziennie nikomu nie zaszkodzi. Pięć kaw dziennie w niczym nie pomoże.

10. Domowy wieczorek filmowy

To takie połączenie kilku punktów na raz. Zaproś kogoś i spędź z nim czas, pewnie przy okazji pogadacie. Zajmij się czymś nie myśląc o problemach. Możesz dać upust emocjom i się z tym nie kryć. Wieczorki filmowe to zawsze miła rozrywka, a do tego tania.