Chcesz być zdrowszy? Mieć lepszą przemianę materii i przy okazji zgubić kilka kilogramów? Chcesz spalać więcej kalorii każdego dnia, poprawić krążenie i czuć się lepiej psychicznie? Metoda wydaje się banalnie prosta. Po prostu zacznij więcej chodzić. Obecnie nabijanie i liczenie kroków jest popularne jak nigdy wcześniej.

Zacznij więcej poruszać się na piechotę

W ostatnim czasie sporo osób zaczęło zauważać, że do poprawy stanu swojego zdrowia i kondycji fizycznej wystarczy po prostu więcej się poruszać. Dlatego od dziś parkuj samochód nieco dalej od wejścia do hipermarketu. Idź na dalszy przystanek przed pracą lub wysiadaj wcześniej wracając z niej. Zamiast samochodem, idź do sklepu osiedlowego na piechotę. Wychodź na spacery, biegaj, rób kroki, gdzie tylko się da.

Powyższe rady wydają się banalnie proste, a mimo to tak trudno nam się zmotywować do większej aktywności. Jeśli jednak chcesz zadbać o swoje zdrowie, musisz spróbować. Zacznij od małych kroków i niewielkich ilości.

Ile kroków dziennie robić?

Jeśli chcesz bardziej poważnie podejść do tematu, to po prostu mierz kroki przebyte w ciągu każdego dnia. Liczenie jest banalne proste z wykorzystaniem smartfona lub smartwatcha. Jeśli jest ich mniej niż 5 tysięcy, powinna zapalić Ci się czerwona lampka. Jeśli więcej, ale nie przekraczasz siedmiu tysięcy, jest nieźle, ale to dopiero początek aktywnego życia.

Optymalna ilość to 9-10 tysięcy kroków. Na początku wcale nie będzie Ci łatwo osiągnąć takie wyniki. Nie musisz jednak od razu narzucać wysokiej poprzeczki. Zacznij od niższych wartości, a po jakimś czasie sam zapragniesz chodzić więcej i robić minimum 10 tysięcy kroków na dobę. To pierwsza furtka do zdrowia. Moda na chodzenie i liczenie kroków jest bardzo popularna. Warto jej ulec i po prostu zacząć zwracać większą uwagę na swoje zdrowie teraz i w przyszłości.